grad skopje subvencii

Македонија

По 3.300 евра субвенции за граѓаните на Скопје кои ќе набават возила на хибриден или електричен погон, предлага Арсовска

Орце Костов
Градоначалничката на Град Скопје достави предлог до Советот за набавка на нови еко-возила на хибриден или електричен погон за граѓани и такси превозници со кои
Македонија

Уште неколку часа пријавување на јавниот повик за субвенции за чистење оџаци

А1он
Градот Скопје ги известува граѓаните дека денеска (30.11.2021 година), на полноќ, се затвора Јавниот повик за субвенционирање на домаќинствата и други субјекти на подрачјето на
Македонија

Колариќ: Имаме сомнение дека парите за субвенции за инвертер клими се злоупотребени

А1он
Денеска ќе поднесеме пријава до ДКСК за градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов, за кој постојат основани сомненија дека ненаменски потрошил над 33 милиони денари
Македонија

Колариќ: Субвенционирањето на клима уреди од Град Скопје е измама

А1он
На повидок е нов скандал, и повторно во центарот на овој скандал е скопскиот градоначалник Петре Шилегов. Имаме основани сомневања дека многу најавуваните субвенции за
Македонија

Град Скопје со два милиони денари ќе го субвенционира чистењето оџаци

А1он
Градот Скопје наскоро ќе објави Јавен повик за субвенционирање на домаќинства и на други субјекти на подрачјето на Град Скопје за чистење оџаци за 2020
Македонија

Град Скопје доделува субвенции за чистење на оџаците

А1он
Продолжува акцијата за доделување субвенции за чистење на оџаците со цел намалување на загадувањето на амбиенталниот воздух. И годинава Град Скопје објави јавен повик за
Економија

Милион евра субвенции за поддршка на граѓаните за економично и еколошко греење

А1он
Жителите на Скопје кои сакаат да се префрлат на еколошко греење и ќе изберат да го заменат стариот систем на цврсти горива со печки на