gorge david

Магазин

Ѓорѓе Давид го запознал сопругот на жената што ја усмрти со автомобил: Сакав да си го тргнам товарот од срце

А1он
Српскиот музичар и поранешен член на групата Генерација 5, Ѓорѓе Давид пред еден месец со својот автомобил уби жена во Македонија, а сега откри дека
Македонија

Ѓорѓе Давид ќе се јавува еднаш месечно во Судот во Куманово

А1он
Српскиот државјанин кој учествуваше во сообраќајната несреќа во близина на Граничниот премин Табановце ќе се јавува еднаш во месецот во Основен суд Куманово. Нему му
Македонија

Ѓорѓе Давид не ја напуштил Македонија: Утрово се јавил во кумановскиот суд поради мерката за претпазливост

Ѓорѓе Давид ја нема напуштено Македонија и утрово се јавил во Судот како мерка која му е определена од кумановското обвинителство, велат од таму. „Основното
Македонија

Ѓорге Давид остана без пасош и доби мерки на претпазливост за сообраќајката кај Табановце

А1он
Кумановското обвинителство определи мерки на претпазливост и привремено му го одзеде пасошот и други документи на стрпскиот музичар Ѓорге Давид кој учествуваше во тешката сообраќајна