Goran Sugareski

Економија

(ВИДЕО) Сугарески: Работодавците и компаниите да не бидат загрижени, не се очекуваат проблеми во исплатата

А1он
Министерот за транспорт и врски Горан Сугарески не очекува никакви проблеми во делот на исплатата на средства кон компаниите. Како што рече денеска на прес-конференција,
Македонија

(ВИДЕО) Сугарески: Реконструкција на многу патишта немаше од времето на Тито, ВМРО-ДПМНЕ остави пустош

А1он
ВМРО-ДПМНЕ остави пустош со почнатите и недовршени автопатишта, и не може ниту една власт да остава несредени и нереализирани проекти, а потоа да викаат дека
Економија

Државниот градежен инспекторат врши контроли на охридско-струшкото крајбрежје

А1он
Инспектори од Државниот градежен инспекторат денеска почнаа контрола на плажите на охридско-струшката ривиера, информира министерот за транспорт и врски Горан Сугарески. Целта, според него, е
Македонија

(ВИДЕО) Сугарески: Сериозни обврски за фер избори се пред парламентот, ќе учествуваме во работата

А1он
Денеска Пратеничката група на СДСМ и опозицијата продолжува да учествува во работата на Собранието. Сериозни обврски произлегуваат од Договорот за фер и регуларни избори што