gejts

Свет

Четири начини на кои светот радикално ќе се промени до 2030 година

А1он
Си-Ен-Ен – Атланта Мултимилијардерот Бил Гејтс и неговата сопруга Мелинда, основачи на Фондацијата Бил и Мелинда Гејтс, во годишното обраќање за 2015 година наведоа четири
Свет

Бил Гејтс подготвен да помогне во борбата против детската парализа во Нигерија

А1он
Американскиот милијардер Бил Гејтс, кој се наоѓа во посета на Нигерија, вчера вети помош во борба против детската парализа во оваа земја. – Ова е моја
Економија

Бил Гејтс најбогат човек во светот

А1он
Првиот човек на „Мајкрософт“, Бил Гејтс изби на првото место на најновата листа на Блумберг на сторте најбогати луѓе на Планетата. Според Блумберг, милијардерите само оваа