bogatasi

Економија

Најбогатиот човек на светот изгуби над 10 милијарди евра за еден ден

А1он
Најбогатиот човек на светот, сопственикот на францускиот производител на луксузни стоки LVMH Бернар Арно, изгубил 10,39 милијарди евра за еден ден, пишуваат медиумите во средата.
Магазин

Некогаш ѕвезда на Арсенал, а сега милијардер: Дури 30 пати е побогат од Кристијано Роналдо

А1он
Матје Фламини, поранешен играч на Арсенал, заработи многу пари во својата играчка кариера, но еден деловен потег целосно му го промени животот. Уште во 2010
Свет

Илон Маск симнат од тронот, најбогат човек на светот сега е Бернард Арно

А1он
Сопственикот на „Твитер“ и на „Тесла“, Илон Маск, од дене ска повеќе не е најбогатиот човек на светот, покажуваат податоците на престижниот њујоршки магазин „Форбс“.
Свет

Кралицата на скапоцените камења загина на крузер, нејзиниот сеф е пронајден празен

А1он
Дилек Ертек (71), позната турска богаташка и златар, претставничка и сопственичка на империјата на скапиот накит „Тифани“ во Турција, почина на 26 октомври на крстарење
Економија

Американските милијардери загубија 93 милијарди долари

А1он
Најбогатите американски милијардери изгубија 93 милијарди долари на берзата во вторник. Тоа е една од најголемите дневни загуби досега, бидејќи продажбата на берзата беше под
Економија

Во светот веќе има над 20 милиони милионери

А1он
Бројот на милионери ширум светот ја надмина границата од 20 милиони во текот на 2020 година, покажуваат новите, денеска објавени податоци на американската консултантска куќа
Магазин

Милјардерите од Европа за една година станаа побогати

А1он
Минатата година генерално беше повеќе од добра за милијардерите, вклучително и за европските. Европа сега има дури 628 милијардери, според списокот на милијардери на Форбс