fudbal germanija

Спорт

Манчестер јунајтед се договори со Борусија за трансфер на Санчо за 85 милиони евра

А1он
Фудбалерот за врска на Борусија Дортмунд, Џејдон Санчо, кариерата ќе ја продолжи во Премиер лигата. Германскиот клуб ги договорил условите со Манчестер јунајтед за трансфер
Спорт

Германија по трет пат до трофејот на ЕП за фудбалери до 21 година

А1он
Германската фудбалска репрезентација го освои Евро У21 по трет пат. Во решавачкиот натпревар на Европското првенство за млади, синоќа во Љубљана, Германија ја совлада Португалија
Спорт

Милер и Хумелс по три години се враќаат во репрезентацијата на Германија

А1он
Селекторот на германската фудбалска репрезентација, Јоаким Лев, го објави списокот со играчи кои ќе конкурираат за настап на Евро 2020. Помеѓу 26-те повикани се и
Спорт

Ханси Флик ќе го замени Јоаким Лев на клупата на Германија

А1он
Актуелниот тренер на Баерн Минхен, Ханси Флик, ќе го наследи Јоаким Лев на клупата на фудбалската репрезентација на Германија, потврдија денеска официјални извори, наведувајќи дека
Спорт

Лев сака да го врати Милер во репрезентацијата на Германија за Евро 2020

А1он
Фудбалерот за врска на Баерн Минхен, Томас Милер може да се врати во германската репрезентација. Според „Билд“ селекторот на германската репрезентација Јоаким Лев е заинтересиран