fudbal germanija

Спорт

Ројс закрепна од повредата и е подготвен да игра за прв пат по седум месеци

А1он
Капитенот на Борусија Дортмунд, Марко Ројс целосно закрепна од повредата на бутниот мускул, пренесува Билд. Триесет и едногодишниот играч од средниот ред може да учествува
Спорт

Левандовски е прогласен за играч на годината во Германија

А1он
Фудбалерот на Баерн Минхен, Роберт Левандовски ја освои титулата играч на годината во Германија. Анкетата ја спроведе „Кикер“ меѓу членовите на Здружението на германски спортски
Спорт

Флик ги освои сите турнири во својата прва сезона како тренер

А1он
Баерн ја освои Лигата на шампионите 2019/20 совладувајќи го синоќа ПСЖ со 1:0 во финалето, додека Ханс-Дитер Флик стигна до трофејот во својата деби сезона
Спорт

Флик: Одбраната на ПСЖ работи на ист начин како и нападот, Баерн треба да го одигра својот најдобар натпревар

А1он
Тренерот на Баерн, Ханс-Дитер Флик, ги сподели своите очекувања за финалето во Лигата на шампионите против ПСЖ. – Се надеваме дека ќе го одиграме нашиот
Спорт

Сезоната во Бундеслигата ќе започне на 18 септември со мечот Баерн-Шалке

А1он
Бундеслигата денес го објави натпреварувачкиот календар во сезоната 2020/21 година за првите осум кола. Првото коло ќе започне на 18 септември со средбата на Баерн