film

Магазин

Мајкл Кларк Данкан доживеа срцев удар

А1он
Ѕвездата на филмот „Зелената милја“ и серијата „Адвокатура“, Мајкл Кларк Данкан е хоспитализиран откако преживеал срцев удар. Негоавата партнерка Омароса Мејнголит му го спасила животот
Магазин

Турските серии се виновни за зголемениот криминал и разводи на Блискиот Исток

А1он
Турските серии се виновни за зголемувањето на криминалот и разводите на Блискиот Исток, тврди телевизијата Ал Арабија, алудирајќи на сериите „Ѓумуш“ и „Долина на волците“.
Магазин

Морган Фримен: Обама не е црнец

А1он
Славниот холивудски глумец Морган Фримен го доведе во прашање црнечкото потекло на Барак Обама. Како еден од досегашните симпатизери на претседателот Обама, американскиот глумец изјави