film

Магазин

Турските серии се виновни за зголемениот криминал и разводи на Блискиот Исток

А1он
Турските серии се виновни за зголемувањето на криминалот и разводите на Блискиот Исток, тврди телевизијата Ал Арабија, алудирајќи на сериите „Ѓумуш“ и „Долина на волците“.
Магазин

Морган Фримен: Обама не е црнец

А1он
Славниот холивудски глумец Морган Фримен го доведе во прашање црнечкото потекло на Барак Обама. Како еден од досегашните симпатизери на претседателот Обама, американскиот глумец изјави
Магазин

Асанте пристигна во Србија за снимање на продолжението на „Монтевидео“

А1он
Познатиот американски актер Арманд Асанте пристигна во Србија за снимање на вториот дел од филмот „Монтевидео“ на српскиот режисер Драган Бјелогрлиќ, соопшти денеска продуцентската компанија
Магазин

Бренд: Сакам да помогнам младите да се тргнат од хероинот

А1он
Британскиот глумец Расел Бренд беше зависник од хероин, секс и алкохол. „Чист“ е веќе десет години. Комичарот им помага на проблематичните тинејџери во Лос Анѓелес
Магазин

Спајдермен со најголема заработувачка

А1он
Новото продолжение од серијалот за фантастичниот стрип херој Спајдермен, е најгледан филм изминатата седмица во кината во Северна Америка и заработил 65 милиони долари, објави