ffudbal spanija

Спорт

Џорџ Клуни како потенцијален спасител на Малага

А1он
Малага е далеку од најблескавите моменти во поновата историја. Фудбалскиот клуб од Андалузија во сезоната 2013/14 стигна до четвртфинале во Лигата на шампиони, а оваа
Спорт

Барселона купи фудбалер за 7 милиони евра, излезната клаузула 300 милиони

А1он
Барселона потврди дека е постигнат договор со Палмеираш за Матеус Фернандеш. Централниот играч за врска ќе се пресели на „Камп Ноу“ на 1 јули оваа
Спорт

Атлетико Мадрид – Барселона, најпосетен женски фудбалски натпревар

А1он
Барселона, 18 март 2019 (МИА) Натпреварот меѓу Барселона и Атлетико Мадрид (0-2) од женската Ла Лига што се одигра вчера, е најпосетен женски фудбалски натпревар.
Спорт

Прашање на време е кога ВАР ќе влезе во Премиер лигата

А1он
Високиот функционер во Англиската фудбалска федерација (ФА) Мартин Глен очекува видео технологијата – ВАР системот во скоро време да биде воведена во Премиер лигата. Извршен