dzordz kluni

Спорт

Џорџ Клуни како потенцијален спасител на Малага

А1он
Малага е далеку од најблескавите моменти во поновата историја. Фудбалскиот клуб од Андалузија во сезоната 2013/14 стигна до четвртфинале во Лигата на шампиони, а оваа
Магазин

Протест на ѕвездите поради Оскарите, се кренаа и Џорџ Клуни, Бред Пит и Роберт де Ниро

А1он
Џорџ Клуни, Бред Пит и Роберт Де Ниро вчера го поддржаа протестот во Холивуд против плановите на организаторите на Оскар, наградите за најдобра фотографија, монтажа
Магазин

Џорџ Клуни донира милион долари за борба против корупцијата во Африка

А1он
Американскиот актер и режисер Џорџ Клуни изјави дека донира милион долари за борба против корупцијата и воените злосторства во Африка. Парите беа донирани од „Клуни