dzozef bajden

Свет

ВИДЕО: Со јасновитка на американска телевизија му предвивуваат неуспех на Трамп на изборите

А1он
Јасновитката Пола Робертс, позната и како „Англиската визионерка“, самопрогласена експертка за натприродното, изјави дека Доналд Трамп ќе почувствува „загуба“. Таа ја претстави својата „прогноза“ за
Свет

ВИДЕО: Блинкен со драматични гримаси додека Бајден зборуваше дека Си Џинпинг е диктатор

А1он
Американскиот државен секретар Ентони Блинкен не можеше да ја задржи својата реакција откако американскиот претседател Џо Бајден го нарече својот кинески колега Си Џинпинг диктатор.
Свет

Мајкл Блумберг донира 100 милиони долари во кампањата на Бајден на Флорида

А1он
Поранешниот градоначалник на Њујорк, Мајкл Блумберг, издвои најмалку 100 милиони долари за да му помогне на демократскиот кандидат Џозеф Бајден во претседателската кампања во клучната