evrovizija

Магазин

Црна магија – Како ќе изгледа Калиопи на евровизиската сцена

А1он
Денеска во Кристалната сала во Баку, Азрбејџан беше одржана последната генерална проба пред утрешното второ полуфинале. Како што налагаат предиспозициите на ЕБУ секој натпреварувач, мора
Магазин

Познати првите 10 финалисти на Евросонг

А1он
Романија, Молдавија, Исланд, Унгарија, Данска, Албанија, Кипар, Грција, Русија и Ирска. Ова се земјите кои си обезбедија место во големото евровизиско финале в сабота во
Магазин

Социјалните мрежи ги открија фаворитите на Евросонг

А1он
Турција е фаворит на Фејсбук, твитерџиите најмногу ја споделувале ирската нумера, додека на јутјуб најмногу прегледи има Русија. За Турција настапува ди-џејот и продуцент Кан