Калиопи блесна на евровизиската сцена

Од:

Калиопи настапи втора на 57-то издание на Песна на Евровизија. Извонредно моќна изведба. Калиопи во црниот Армани костум со едноставниот сценски настап ги стави во прв план своите вокални способности.

http://www.youtube.com/watch?v=nNiIUC2SAEk&feature=g-upl

Иако на моменти добрите познавачи на изведбата на Калиопи но и обичните гледачи препознаа мала трема сепак тоа не ја поречи македонската дива да даде се од себе и да покаже еден од најенергичните настап кои Македонија ги имале на евровизиската сцена. Пофалбите не стивнуваа, особено од официјалниот водител на преносот на ЕБУ на кој буквално му снема зборови со кој ќе ја пофали нашата претставничка.

Христена Антовска Јованчева

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: „Europe Shine a Light” наместо откажаното финале на „Евросонг“

А1он

Коронавирусот ја одложи и Евровизија

А1он

ВИДЕО: Објавена македонската песна за настапот на „Евровизија“

А1он

Васил Гарванлиев со песната „You“ е овогодинешниот македонски претставник на Евровизија

А1он

Ротердам домаќин на 65. Песна на Евровизија

Ана Ололовска

Косово одбиено да учествува на Евровизија

Ана Ололовска

2 comments

Лидија 24/05/2012 - 22:02 at 22:02

Jas prva bev vo negativnite komentari niz razni socijalni mrezi i sega se so rekov povlekuvam!Kaliopi so svojata izvedba me voodusevi,blesna i prekrasno ispea….Prosti Kaliopi jas koga gresam znam i da priznaam!!!Prekrasna bese Makedonko nasa!!!!!!!

Reply
bosnjak od makedonija 25/05/2012 - 00:03 at 00:03

Kaliopi Odlicno brazvo za tebe navistina pocnuvam da veruvam deka Makedonija moze ida pobedi i da je donese evrovizija vo Skopjee pozzz kaliopi i samo vaka i vo finalee:))

Reply

Leave a Comment

12 + fifteen =