dragan tevdovski

Економија

ВМРО-ДПМНЕ: Платите во државата растат, но само за роднините на функционерите од власта

А1он
Ако СДСМ продолжи со ова темпо да ги вработува ќерките, синовите, браќата, мајките, тетките, стрините и останатите роднини, на високи позиции во државната администрација, просечната
Економија

Владата ќе ги анализира укажувањата за влијанието на објектите за игри на среќа врз младите

А1он
Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Зоран Заев и министерот за финансии Драган Тевдовски, денеска примија делегација на Движењето анти коцкање од Тетово. Од
Економија

Тевдовски: Временско ограничување за издавање сторна сметка кај угостителите и обложувалниците за спречување злоупотреби

А1он
Угостителите и обложувалниците ќе имаат временско ограничување за издавање сторна сметка. Ова е новина во измени на Законот за готовински плаќања што е во собраниска
Економија

Тевдовски на конференцијата „Оданочување, праведност и економски развој“ организирана од ФЕС во Eреван

А1он
Министерот за финансии Драган Тевдовски ќе учествува на конференција на тема „Оданочување, праведност и економски развој“ организирана од германската фондација „Фридрих Еберт Штифунг“, во Ереван,