dom

Македонија

ДОМ испрати писмо до Зелените од Бугарија за референдумот за изградба на нуклерна електрана

А1он
Демократската обнова на Македонија испрати писмо до политичката партија на Зелените во Бугарија по референдумот за развојот на нуклеарната енергија и запирање на изградбата на Белене
Македонија

ДОМ почнува кампања за економско јакнење на жените

А1он
ДОМ како зелена партија, преку Форумот на жени на партијата започнува кампања за економско јакнење на жените, затоа што, посочуваат, економската независност е предуслов за достоинствен живот на
Македонија

Честитка од ДОМ до Градот Скопје за зелената инвестиција

А1он
ДОМ го поздравува постигнатиот договор за заедничко вложување на Градот Скопје и италијанскиот конзорциум „ФЦЛ амбиенте“ од Рим за модернизирање на депонијата на „Дрисла“ и
Македонија

Поповска: Изјавата за настаните во Собранието извадена од контекст

А1он
Пратеничката и лидер на ДОМ Лилјана Поповска денеска на прес-конференција рече дека нејзината изјава во врска со немилите настани во Собранието била злоупотребена и извадена од
Македонија

Поповска: Државата има капацитет да се справи со кризата, вистината ќе излезе на виделина

А1он
Претседателката на ДОМ, Лилјана Поповска смета дека нејзината изјава во врска со немилите настани во Собранието во одредени медиуми била злоупотребена и извадена од контекст.
Македонија

Поповска: Никој нема право да ја урива државата, ни маж, ни жена

А1он
Пратеничката Лилјана Поповска излезе со лично видување и доживување на она што се случуваше во Собранието. Жали поради немилите настани во Собранието пред седницата на 24