dom

Македонија

ДОМ повикува на толеранција, разум и соработка

А1он
ДОМ денеска на прес-конференција по повод вчерашните инциденти во Скопје повика на толеранција, разум и соработка. – Деновиве сме сведоци на трагични настани. Ни се
Македонија

Зелените листи на ДОМ со голем број жени и експерти

А1он
Демократската обнова на Македонија ги подготвува „зелените“ советнички листи, на кои во голем дел како носители се јавуваат жените, изјави денеска на прес-конференција портпаролот на
Македонија

ДОМ ќе настапи самостојно на локалните избори

А1он
Централниот одбор на ДОМ ја потврди одлуката на Извршниот одбор за самостоен настап на локалните избори 2013. Како што соопшти денеска претседателката на партијата Лилјана Поповска, ДОМ
Македонија

ДОМ ќе настапи самостојно со советнички листи во 40-ина општини и во Град Скопје

А1он
Демократската обнова на Македонија (ДОМ) на претстојните локални избори ќе настапи самостојно со советнички листи во 40-тина општини во Република Македонија и во Град Скопје,
Македонија

ДОМ испрати писмо до Зелените од Бугарија за референдумот за изградба на нуклерна електрана

А1он
Демократската обнова на Македонија испрати писмо до политичката партија на Зелените во Бугарија по референдумот за развојот на нуклеарната енергија и запирање на изградбата на Белене
Македонија

ДОМ почнува кампања за економско јакнење на жените

А1он
ДОМ како зелена партија, преку Форумот на жени на партијата започнува кампања за економско јакнење на жените, затоа што, посочуваат, економската независност е предуслов за достоинствен живот на
Македонија

Честитка од ДОМ до Градот Скопје за зелената инвестиција

А1он
ДОМ го поздравува постигнатиот договор за заедничко вложување на Градот Скопје и италијанскиот конзорциум „ФЦЛ амбиенте“ од Рим за модернизирање на депонијата на „Дрисла“ и
Македонија

Поповска: Изјавата за настаните во Собранието извадена од контекст

А1он
Пратеничката и лидер на ДОМ Лилјана Поповска денеска на прес-конференција рече дека нејзината изјава во врска со немилите настани во Собранието била злоупотребена и извадена од
Македонија

Поповска: Државата има капацитет да се справи со кризата, вистината ќе излезе на виделина

А1он
Претседателката на ДОМ, Лилјана Поповска смета дека нејзината изјава во врска со немилите настани во Собранието во одредени медиуми била злоупотребена и извадена од контекст.