dom

Македонија

ДОМ против одлуката на Советот на ЕУ за генетски модифицирана пченка

А1он
ДОМ изрази загриженост за одлуката на Советот за општи работи на ЕУ за одгледување нов тип генетски модифицирана пченка ТЦ 1507. Партискиот портпарол Маја Морачанин денеска на прес-конференција истакна
Македонија

ДОМ ги поддржа ставовите на премиерот во врска со НАТО

А1он
Демократската обнова за Македонија (ДОМ) изрази поддршка на ставовите поврзани со НАТО што премиерот Никола Груевски ги изнесол вчера на средбата со генералниот секретар на НАТО Андерс
Економија

ДОМ: Има спас за тутунот – со знаење до биогориво и храна

А1он
ДОМ предлага Владата да направи пилот проект, а подоцна и долгорочна програма за поинаков третман на тутунот и тутунопроизводството, изјави на денешната прес-конференција претседателката на партијата, Лилјана
Македонија

ДОМ предлаа мерки за постигнувње енергетска ефикасност и пониски сметки за струја

А1он
Од ДОМ денеска изразија задоволство што Владата активно работи на зголемување на енергетската ефикасност и предложи повеќе мерки. – Зголемената енергетска ефикасност значи подобар квалитет на
Македонија

ДОМ за „Посилен глас на младите и жените во политичките партии“

А1он
Извршниот одбор на Демократска обнова на Македонија во целост ја поддржува иницијативата на МОДОМ за „Посилен глас на политичките подмладоци“. Тоа е во согласност со зелените
Македонија

ДОМ предлага Зелени дневни и семејни билети за градскиот превоз како мерка за почисто Скопје

А1он
Демократската обнова на Македонија (ДОМ) во рамки на кампањата „Јас се возам со автобус“, до Советот на Град Скопје, ќе поднесе предлог за воведување два нови билети