dodik

Регион

Република Српска ќе се откаже од ЕУ, ако таа и воведе санкции заради септемврискиот референдум

А1он
Босанската Република Српска ќе се откаже од членството во Европската унија, доколку Европскиот парламент го осуди референдумот за Денот на републиката и наложи санкции заради
Регион

Додик: Ќе дадеме согласност Босна и Херцеговина да ја потпише ССА

А1он
Претседателот на Република Српска Милорад Додик потврди денеска во Белград дека се постигнати услови и дека ентитетот ќе даде согласност за потпишување на Спогодбата за