dimitar kova;evski

Македонија

Ковачевски и Мицотакис во Атина разговараа за енергетската криза

А1он
Премиерот Димитар Ковачевски во Атина, Грција, оствари тет-а-тет средба со премиерот на Грција, Киријакос Мицотакис. На средбата во рамки на работната посета на Ковачевски во
Македонија

(ВИДЕО) Ковачевски: Европските и демократски перспективи немаат замена-одиме напред „Обединети во слободата“

А1он
По повод одбележувањето на 8 Септември – Денот на независноста под слоганот „Обединети во слободата“ премиерот Димитар Ковачевски вечерва се обрати на централната свечена прослава
Македонија

(ВИДЕО) Ковачевски: Оваа есен, зима и следната пролет се најтешки во повоената македонска држава

А1он
Да ги подготвиме сите ресурси на државата за максимално производство на сопствена енергија, ќе биде целта на Владата во претстојниот период, соопшти премиерот Димитар Ковачевски