Средба Ковачевски-Мицкоски утре во Владата

Од:

Премиерот Димитар Ковачевски и лидерот на ВМРО-ДПМНЕ утре во Владата ќе се сретнат да разговараат за енергетската криза. Информацијата за средбата ја потврдија и од Владата и од двете партии.

dobivaj vesti na viber

Двјацата ќе бидат со економските тимови.

Претходно Мицкоски беше поканет, но одби да присуствува на седницата на Економскиот совет.

Средбата е закажана за утре попладне.

Би можело да ве интересира

Кузеска: Кој е ставот на Мизрахи по признанието на Мицкоски за континутитет со Ванчо Михајлов

Ковачевски: Апасиев и Левица се реална закана за европската иднина, Мицкоски е нивен заложник

Мицкоски за изборот на Абази: Јавна тајна е дека ова е партиско политички договор на власта

Катерина Павлова-Николовска

Мицкоски: Владата веднаш да почне со примена на новиот Закон за здруженија и да го затвори „Цар Борис“, место да го праќа во Венецијанска комисија

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ е партија од народот, од тука го црпи легитимитетот, додека СДСМ се салонски политичари и нивниот крај доаѓа

Мицкоски: Заемот од 100 милиони го блокиравме затоа што со него се презема обврска да се затвори РЕК Битола и Осломеј