den na pobeda nad fasizmot

Македонија

ВИДЕО: Владина делегација положи цвеќе на партизанските гробишта во Бутел во чест на 9 Мај

А1он
Делегација на Владата на Република Северна Македонија, предводена од премиерот Димитар Ковачевски, кој беше придружуван од министерката за одбрана Славјанка Петровска, од министерот за локална
Свет

ВИДЕО: Победничка парада во Москва на Црвениот плоштад – 76 години од триумфот над фашизмот

А1он
На 76 годишнината од победата над фашизмот во Втората светска војна, во Москва традиционално се одржа големата воена парада со која беше одбележан 9.мај. Парадата