demonstranti

Македонија

ВИДЕО: „Ма какво распуштање, нема опуштање“ пред Собрание

А1он
Пред Собранието на Република Македонија, демонстрантите со розеви букви напишаа „Ма какво распуштање, нема опуштање“, како порака за повторно свикување на Собранието, воедно и одложување
Видео Македонија

(ВИДЕО) Протестирам затоа што сестра ми е една од тие 600 илјади млади кои се отселија од државата

А1он
Во моментов живееме во држава од која 600 илјади наши граѓани се имаат отселено, 600 илјади гневни затоа што не им е овозможено повеќе, таленти
Македонија

(ВИДЕО) Демонстрантите ја поминаа полициската барикада

А1он
Полицијата се повлече кон оградата од Владата откако илјадниците демонстранти извикуваа да бидат тргнати барикадите. Демонстрантите извикуваа „Слобода, Слобода“ и ја повикуваа полицијата да ги
Македонија

(ВИДЕО) Полицијата не ги пушта демонстрантите пред Собрание

А1он
Железни огради и полицајци направија барикада околу целото Собрание и не ги пушта демонстрантите да се доближат до Собранието. Тие протестот го почнаа пред Специјалното
Видео Македонија

(ВИДЕО) ДУИ го повлекува кампот од кружниот тек во Бутел

А1он
ДУИ го повлекува кампот од кружниот тек во Општина Бутел каде што се наоѓаше темелникот за крстот. Одлуката ја соопшти Изет Меџити кој кажа дека