crna gora

Регион

Нуркачи открија стотици гранати од Втората светска војна во река кај Подгорица

А1он
Црногорската полиција соопшти дека нуркачи откриле стотици гранати од Втората светска војна во река во близина на Подгорица. Началникот на полицијата Данило Мијаловиќ изјави дека
Регион

Убиствен секс во Бор: Додека воделе љубов, автомобилот им паднал во канал

А1он
Љубовен пар додека имал секс во автомобил едвај прживеал откако возилотo се превртело и паднало во канал. Интимното место што го пронашле всушност бил полигон
Регион

Владејачката црногорска партија сака предвремени парламентарни избори

А1он
Претседателството на владејачката црногорска Демократска партија на социјалистите (ДПС) ќе бара скратување на мандатот на црногорскиот Парламент, со цел да се создадат услови за одржување