crna gora

Регион

Убиствен секс во Бор: Додека воделе љубов, автомобилот им паднал во канал

А1он
Љубовен пар додека имал секс во автомобил едвај прживеал откако возилотo се превртело и паднало во канал. Интимното место што го пронашле всушност бил полигон
Регион

Владејачката црногорска партија сака предвремени парламентарни избори

А1он
Претседателството на владејачката црногорска Демократска партија на социјалистите (ДПС) ќе бара скратување на мандатот на црногорскиот Парламент, со цел да се создадат услови за одржување
Регион

Пожар во Подгорица, евакуирани неколку амбасади

А1он
Скинат електричен кабел предизвика вчера шумски пожар, кој претставувал опасност за еден од квартовите во главниот град на Црна Гора каде што се наоѓаат дипломатските
Регион

Митрополит Амфилохие: Дај Боже НАТО да се распадне

А1он
Митрополитот црногорски-приморски Амфилохие повторно денеска се спротивстави на влезот на Црна Гора во НАТО и изрази надеж дека Североатлантскиот сојуз ќе се распадне. Во Бога
Регион

Лукшиќ: Парламентарните избори во Црна Гора ќе се одржат на есен

А1он
Црногорскиот премиер Игор Лукшиќ изјави денеска дека парламентарните избори во Црна Гора ќе се одржат на есен, како и дека во владејачката коалиција се уште