bozikj

Свет

Бајден со честитка за Божиќ до православните христијани

А1он
Новоизбраниот претседател на САД, Џо Бајден, во соопштение денеска ги поздрави православните христијани по повод православан Божиќ. -Заедно со Џил пожелуваме среќен Божиќ на православните
Свет

ВИДЕО: „Не сте сами“ – кралицата Елизабета Втора ја испрати божиќната порака до граѓаните

А1он
Британската кралица Елизабета Втора денеска во божиќната порака им оддаде признание на сите за искажаната солидарност во текот на оваа пандемиска година и порача дека
Македонија

Пендаровски, Спасовски и Џафери ручаа кај г.г. Стефан за неговиот именден и за Божиќ

А1он
Поглаварот на Македонската православна црква – Охридска архиепископија, г.г. Стефан по повод божиќните празници и својот именден – празникот на архиѓакон и првомаченик Св.Стефан, денеска