biznismeni

Македонија

Заев се сретна со бизнисмените: Што повеќе наши компании да учествуваат на тендери на НАТО

А1он
Премиерот Зоран Заев и министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Арјанит Хоџа одржаа работна средба со извршниот директор на Бизнис клубот на Евро-атлантскиот совет, Светозар
Економија

ВИДЕО: Заев со половина влада на средба со бизнисмените: Целосно ќе се посветиме на економијата

А1он
На својот прв работен ден како шеф на новата влада, премиерот Зоран Заев, заедно со неговиот заменик задолжен за економски прашања и координација со економските
Економија

Бизнисмените од северозападна Македонија бараат побргу да се формира влада и да се стави акцент на економијата

А1он
Имајќи го предвид фактот дека рокот за формирање на Владата истекува, Стопанската Комора на Северо-Западна Македонија апелира до политичките партии што поскоро да ја изразат
Македонија

Бизнисмени донираа тестови за коронавирус за Институтот за јавно здравје

А1он
Неколку македонски претприемачи денес во Секретаријатот за европски прашања во Владата му предадоа на Вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи, во улога на Национален координатор