bilt

Регион

Карл Билт предизвика гнев кај муслиманите со коментар на фотографија за Сараево

А1он
Поранешниот шведски премиер и некогашен висок претставник на меѓународната заедница во БиХ, Карл Билт, го „навлече“ бесот со твит на кој, како што проценија бројни
Регион

Билт: Забрзување на евроинтеграциите за напредок на западниот Балкан

А1он
Натамошното проширување на Европската унија е императив. а единствен пат за напредок на западниот Балкан е забрзување на европските интеграции, изјави денеска во Сараево поранешниот
Македонија

(ВИДЕО) Гаши: Странските дипломати не доаѓаат со готови решенија туку бараат начин за меѓусебен договор

А1он
Копретседавачот на институтот Европски совет за надворешни работи, Карл Билт, одржа работна средба со потпретседателот на Беса, Африм Гаши на која се разговарало за актуелната
Македонија

Билт по средбата со Ахмети: Немам време за Иванов, разговарам со главните играчи

А1он
Копретседавачот на Европскиот совет за надворешни односи Карл Билт по средбата со лидерот на ДУИ Али Ахмети, повтори дека “демократијата, Уставот и Европа тоа се
Свет

Билт: Нема откажување од напорите за постигнување договор меѓу Белград и Приштина

А1он
Шведскиот министер за надворешни работи Карл Билт денеска изјави дека и покрај тешкотиите за постигнување на договор меѓу Белград и Приштина не треба да се