Започна средбата помеѓу Гаши и Билт

Од:

Екс-премиерот и министер за надворешни работи на Шведска, Карл Билт и потпретседателот на Беса, Африм Гаши пристигнаа во Холидеј Ин каде што е планирано да имаат работна средба.

На средбата најверојатно ќе се разговара за политичката криза во Македонија и нејзино решавање.

Билт по средбата со претседателот на СДСМ изјави дека Македонија може да просперира само доколку се држи до Уставот и законите при решавање на политичката криза.

Би можело да ве интересира

Паднал договор за државјанствата, Заев, Села и Гаши засега не откриваат што е договорено

Жарко Настоски

Средба на Заев со Села и Гаши за решение за законот за државјанство

Села и Гаши: Никогаш не сме кажале дека нашиот предлог за државјанствата е „земи или остави“

Жарко Настоски

Села и Гаши го одбија Ахмети за утрешната средба, бараат да се одржи на 17 август со претходно утврдена агенда

Жарко Настоски

Карл Билт предизвика гнев кај муслиманите со коментар на фотографија за Сараево

Наум Локоски

Движењето БЕСА вчера оствари средба во Боговиње и митинг во Тетово

Наум Локоски