basket

Спорт

Евролигата ги објави кандидатите за МВП титулата: Реал има еден претставник

А1он
Евролигата објави четворица кандидати за МВП титулата. Евролигата на социјалните мрежи објави четворица играчи кои се во трката за МВП за оваа сезона. Тоа се:
Спорт

Леброн Џејмс сака да игра на Олимпијадата во Париз – ќе го предводи дрим-тимот

А1он
Кошаркарот на Лос Анџелес Лејкерс, Леброн Џејмс ќе игра за САД на Олимписките игри во Париз следната година. Според „Атлетик“, Џејмс ќе го предводи тимот
Спорт

Втора сезона од зимската баскет 3×3 лига

А1он
По ланската успешна премиерна сезона, викендов во организација на Кошаркарската федерација и „3×3 Macedonia“ стартува второто издание на зимската баскет лига. Форматот на натпреварување останува
Спорт

Утре втор турнир во зимската „3×3“ баскет лига

А1он
Вториот квалификациски турнир во рамки на зимската „3×3“ баскет лига ќе се одржи в недела, во организација на Македонската кошаркарска федерација (КФСМ) и Здружението 3×3
Спорт

Утре почнува зимската „3×3“ баскет лига

А1он
Премиерното издание на зимската „3×3“ баскет лига официјално почнува утре, во организација на Македонската кошаркарска федерација (КФСМ) и Здружението 3×3 Macedonia“. Првиот од предвидените четири
Спорт

Дводневен кошаркарски камп со „Јаковлевски Про-баскетбол“ во Крива Паланка

А1он
Шеесетина деца, кошаркарки и кошаркари, од кошаркарскиот клуб „Крива Паланка” беа дел од дводневниот тренинг-камп што го реализираше клубот со елитниот индивидуален кошаркарски тренер од