aplikacija

Економија

Блумберг: Основачот на „Зум“ заработи 4,2 милијарди долари за неколку часа

А1он
Ерик Јуан, основач на американската компанија „Зум видео комуникејшнс“ за само неколку часа стана побогат за 4,2 милијарди долари, објави Блумберг. На берзата вчера, акциите
Македонија

StopKorona! – мобилна апликација справување со Ковид-19

А1он
Владата на денешната седница ја разгледа и усвои информацијата за „StopKorona!“ – мобилна апликација за справување со коронавирусот, и го овласти министерот за здравство Венко
Македонија

МВР промовира мобилна апликација за постапување на полициските службеници при избори

А1он
Мобилна апликација за едукација и освежување на знаењето за правата и обврски за постапување на полициски службеници за време на избори, беше презентирана денеска во