amonijak

Свет

(ВИДЕО) Тешка несреќа во Илиноис: Се преврте камион кој превезуваше амонијак, не се знае колку луѓе загинале

А1он
Камион кој превезувал амонијак се преврте во Илиноис, предизвикувајќи „повеќе жртви“ и опасни воздушни услови што предизвика евакуација на жителите на областа, соопштија властите. DEVELOPING!
Регион

Поради истекување на амонијак 20 лица завршија во болница, меѓу нив и деца: Евакуирани жители од десет куќи во Србија

А1он
Околу 20 лица завршија во болница поради излевање на амонијак од камион цистерна на паркингот на компанијата Сага во Панчево вечерта од четврток кон петок,
Регион

Истече амонијак од резервоар во Србија, 10 лица завршија во болница

А1он
Во Србија, од товарната цистерна во населбата Топола во Панчево имало истекување на амонијак складиран во резервоар. Во Општата болница Панчево се пренесени 10 лица