albanski teatar

Култура

Отворен дваесеттиот фестивал „Албански театар во Северна Македонија“

А1он
Со свеченост на која беа доделени признанија на институции и поединци кои дале поддршка и придонесле во афирмирањето на оваа значајна културна манифестација, вечерва во
Култура

Отворено 17-то издание на фестивалот „Албански театар во Македонија“

Кристијан Ландов
Во Центарот за култура ,синоќа свечено беше отворен фестивалот „Албански театар во Македонија”, кој традицонално по седумнаесетти пат се одржува во Дебар. Честа, први да