agencii

Uncategorized Македонија

Агенции од Македонија не им ги откажувале аранжманите на туристите во Грција и покрај предупредувањата за невремето

Орце Костов
И покрај предупредувањата од грчките власти за опасните временски услови во последните два дена, некои туристички агенции од Македонија не ги откажале аранжманите за Грција
Свет

Трамп бара од државните агенции да вработуваат Американци наместо странци

А1он
Американскиот претседател Доналд Трамп потпиша указ со кој се бара од федералните агенции да докажат дека не вработуваат луѓе од странство наместо Американци квалификувани за
Македонија

„Стандард енд пурс“, „Мудис“ и „Фич“ лажирале податоци за кредитен рејтинг

А1он
Рејтинг агенциите „Стандард енд пурс“, „Мудис“ и „Фич“ ги билдале податоците за кредитниот рејтинг на земјите кои ги оценувале, утврдил Европскиот регулатор за за финансискиот