Втора сезонска победа за Сасуоло

Во првиот натпревар од деветтото коло на италијанската Серија А, екипата на Сасуоло на домашен терен го совлада Емполи со 3:1.

Домаќините до втората победа сезонава стигнаа и покрај промашениот пенал и водството на Емполи по првото полувреме.

Со оваа победа Сасуоло се проби кон средината на табелата.

Soccer: Serie A; Sassuolo-Empoli

Осум натпревари од овој круг се играат вечерва од 20 часот и 45 минути. Двојките се: Аталната – Наполи, Каљари – Милан, Фиорентина – Удинезе, Џенова – Јувентус, Интер – Сампдорија, Палермо – Киево, Рома – Чезена и Торино – Парма.

Колото ќе биде комплетирано утревечер со дуелот Верона – Лацио.

Табела: Јувентус 22 бодови, Рома 19, Удинезе 16, Сампдорија 16, Лацио 15, Милан 15,…

Италија во Скопје со нов селектор, Манчини си поднесе оставка

(ВИДЕО) Навивачите на Интер направија хаос: Упаднаа во хотелот кај фудбалерите и направија луда атмосфера

(ВИДЕО) Легендата во солзи на теренот: Дали е ова крајот на една од најголемите кариери?