Во Либија e киднапиран поранешен играч на Партизан

Од:

Поранешниот фудбалер на Партизан Мохамед Забија (34) e киднапиран во родната Либија, јавуваат медиумите од африканскиот континент. Долгогодишниот репрезентативец на својата земја и првотимец на Есперанс од Тунис е киднапиран од вооружена група луѓе.

Забија во сезоната 2012/13 го носеше црно-белиот дрес и со Партизан стана шампион на Србија. Иако не остави длабока трага во клубот, навивачите го паметат бидејќи е еден од ретките фудбалери од Либија кои се обиделе да градат европска кариера.

Би можело да ве интересира

Навивачите на ПАОК нападнати по дербито во Белград

Предраг Петровиќ

Го киднапирале и силувале за долг од 150 евра – кривична за двајца скопјани

Анита Петровска Рајковиќ

Уапсен поранешниот фудбалер на Партизан

Предраг Петровиќ

Кошаркарите на Партизан поразени од Ефес во Истанбул

Почина Мустафа Хасанагиќ, легендарниот фудбалер на Партизан

ВИДЕО: Обрадовиќ збесна и удри човек, многумина не го видоа тоа во преносот

Предраг Петровиќ