ВИДЕО: Жестока тепачка на навивачите на Партизан и Војводина и српската жандармерија

Од:

Во Нови Сад вечерва дојде до жестока пресметка меѓу навивачите на Војводина и Партизан, а на социјалните мрежи се појавија повеќе снимки од хулиганската тепачка.

Навивачите на Војводина и Партизан се пресметаа во пресрет на фудбалското дерби кое поча во 20 часот на стадионот „Караѓорѓе“. Во центарот на градот се уапсени десетици навивачи, во близина на стадионот се распоредија голем број припадници на жандармеријата.

Судирот се случи во самиот центар на градот, во улицата на Кралот Александар, каде веднаш пристигнаа над 15 полициски возила.

Би можело да ве интересира

Грците се лутат на Хрватите и бараат од УЕФА: Избркајте ги нацистите

Предраг Петровиќ

Четворица тешко повредени навивачи се во грчки затвор, АЕК не сака да објави снимки од стадионот

Помеѓу 98 уапсени се бара убиецот на грчкиот навивач: Михалис е тепан се додека не искрвавил до смрт

Горан Наумовски

Мајката на 29-годишниот прободен навивач од Бугарија раскажа што се случило – „Ѓаволчето е живо, можеше и полошо“

А1он

ВИДЕО: Нова снимка од дивеењето на бугарските навивачи

Предраг Петровиќ

Османи: Да не се ставаат односите меѓу навивачите во корелација со односите меѓу државите

Предраг Петровиќ