(ВИДЕО) Надал му честиташе на Ѓоковиќ: Направи нешто што беше невозможно

Од:

Новак Ѓоковиќ ја освои титулата на Ролан Гарос и го престигна Рафаел Надал по бројот на Грен слем трофеи, од кои сега има вкупно 23 и постави нов рекорд.

Надал беше меѓу првите кој јавно му честиташе на Новак.

На церемонијата на дипломирани студенти на Академијата Рафаел Надал, тој одржа говор, каде што му посвети дел на Новак.

Надал уште еднаш му честиташе на Ѓоковиќ за неверојатниот успех.

– За крај, Ролан Гарос заврши пред неколку дена, најпрвин сакам да му честитам на Новак Ѓоковиќ за сработеното, што досега не е видено во машкиот тенис, 23 титули, тоа се бројки за кои пред неколку години мислевме дека се невозможни да се достигнат . Многу честитки за Новак, од мене лично, од сите во академијата – изјави Надал.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Тенисерите на Србија повторно излегоа со истата спорна песна

Предраг Петровиќ

Фереро: За Новак останав без зборови

Предраг Петровиќ

ВИДЕО: Стотици фанови го чекаа Ноле пред хотелот по победата во Торино

Предраг Петровиќ

Ѓоковиќ го остави Федерер зад себе и го урна последниот рекорд на Швајцарецот

Предраг Петровиќ

Надал: Во наредните денови ќе објавам кога ќе се вратам на теренот

Надал: Нема да освојам повеќе Грен слемови од Новак Ѓоковиќ

Горан Наумовски