Јувентус потешко од очекувањата славеше со голем пресврт против Каљари со 1:3 на вториот натпревар од последното есенско коло.

„Старата дама“ беше пред губење на два бода од денешната пресметка, но Алесандро Матри е херојот на тимот од Торино, постигнувајќи два гола во 75. минута и во првата минута од судиското продолжение кои донесоа три бода за „црно-белите“ и тоа откако противникот во 67. минута остана со играч помалку по исклучувањето на Астори.

Претходно уште во 16. минута, Пинила со удар од белата точка донесе водство за Каљари кое го чуваат цел еден час. На крајот Вучиниќ во 94. минута само ја потврди победата.

Видал во 72. минута не реализираше и пенал за Јувентус.

Италија во Скопје со нов селектор, Манчини си поднесе оставка

(ВИДЕО) Навивачите на Интер направија хаос: Упаднаа во хотелот кај фудбалерите и направија луда атмосфера

(ВИДЕО) Легендата во солзи на теренот: Дали е ова крајот на една од најголемите кариери?