ВИДЕО: „Кока-Кола“ ја објави својата химна за СП 2014 во Бразил

Од:

Светски познатата компанија „Кока-Кола“ која е еден од шесте главни партнери на Светската фудбалска асоцијација – ФИФА, денеска го објави видеото со неофицијалната химна за Мундијалот во Бразил 2014.

Песната се вика „Светот е наш“, автор и изведувач е Давид Кори, а продуцент Марио Калдато. Од „Кока-Кола“ изјавија дека Кори работел со најдобрите продуценти, текстописци и изведувачи за песната посветена на најголемото спортско шоу во 2014.

Химната е во „Самба ритам“ за кој се задолжени перкусионистите од „Моноблоко“ бенд од Рио Де Жанеиро.

Би можело да ве интересира

Де Брујне не е против Мундијал на две години

Ана Ололовска

Повеќе од 12 европски тимови сакаат да ја напуштат ФИФА поради плановите за Светското првенство на две години

Ана Ололовска

Нордиските земји против двегодишен Мундијал во фудбал

Ана Ололовска

Албанците се извинија за инцидентите и ги обвинија Полјаците за провокации

А1он

Роналдо со рекорден, десетти хет-трик во репрезентативниот дрес

Ана Ололовска

ВИДЕО: Натпреварот Албанија – Полска беше прекинат 20 минути, домашните навивачи фрлаа шишиња кон Полјаците

Ана Ололовска

Leave a Comment

19 + 1 =