ВИДЕО: Илјадници го чекаат Ѓоковиќ во Белград

Од:

На српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ му е приреден свечен пречек во Белград откако ја освои седмата титула на Вимблдон.

dobivaj vesti na viber

Како и пред 11 години, навивачите на српскиот тенисер возвратија и дојдоа пред Стариот дворец да го поздрават седумкратниот шампион на Вимблдон.

Почнаа да се собираат околу 19:30 часот кога веќе имаше неколку илјади луѓен на нешто помалку од еден час пред да зборува Ѓоковиќ.

Српскиот тенисер се наоѓа во Стариот дворец додека навивачите собрани надвор го скандираат неговото име.

Би можело да ве интересира

Таткото на Федерер: Новак ни предизвика поголема болка од Рафа

Австралиската влада му дозволи на Ѓоковиќ да настапи во Мелбурн

Новак Ѓоковиќ на саемот „Винска визија на Отворен Балкан”

Горан Наумовски

За Ѓоковиќ забранет и турнирот во Монтреал-бараат да прими вакцина

Роџер Федерер не му честиташе на Ѓоковиќ за титулата на Вимблдон

Предраг Петровиќ

(ВИДЕО) Белграѓани го дочекаа Ѓоковиќ: Ги постигнав најголемите успеси, но сè уште сум гладен