ВИДЕО: Голот на Дибиров од „мртов“ агол најубав во четврфиналето од ЛШ

Од:

Левото крило на Вардар, Тимур Дибиров го постигна најубавиот гол во реванш натпреварите од четвртфиналето во ракометната Лига на шампиони.

Дибиров прифати една топка на самиот агол, но и тоа не му беше проблем да го совлада голманот на Пик Сегед.

Вардар го загуби дуелот во Унгарија со 29:25, но оди на Ф4 во Келн поради победата во Скопје со 31:23.

Во изборот на ЕХФ ТВ за ТОП 5 голови во оваа фаза на елитното натпреварување, место имаше и за македонскиот репрезентативец Дејан Манасков кој во Веспрем игра на истата позиција со Дибиров.

Најубавите пет гола во изборот на ЕХФ можете д а ги видите на следниот линк https://www.ehftv.com/int/video/top-5-goals-quarterfinals-leg-2/1530111

Би можело да ве интересира

Еурофарм Работник подготвен за дуелот со ППД Загреб

Ана Ололовска

Некомплетниот Вардар немоќен против Веспрем, пораз од 29:38

Ана Ололовска

Еурофарм Работник го победи Бидасоа Ирун

Ана Ололовска

Стоилов: Веспрем е апсолутен фаворит против Вардар во овој состав

Ана Ололовска

Последните четири кола од ракометната ЛШ, по завршувањето на евро-шампионатот 2020

Ана Ололовска

Еурофарм Работник го победи Савехоф со 32:31

Ана Ололовска