ВИДЕО: Гoл на Ибрахимовиќ со 180 километри на час!

Од:

Мечот од 15-тото коло во француското првенство меѓу ПСЖ и Ница го одбележа Златан Ибрахимовиќ со одличен погодок од слободен удар.

„Бомбата“ на Ибрахимовиќ се движела кон голот на Ница со брзина од 180 километри на час.

Би можело да ве интересира

Марсеј понуди девет милиони евра за Милик, Наполи бара повеќе

Ана Ололовска

Покетино за победата над Брест: Среќни сме од резултатот, но ПСЖ има уште многу да поправи

Ана Ололовска

Марсеј е подготвен да го купи Милик за осум милиони евра

Ана Ололовска

Ди Марија не ги вклучи Ибрахимовиќ, Нејмар и Мбапе во симболичниот тим на ПСЖ

Ана Ололовска

ПСЖ објави за крај на соработката со тренерот Тухел

Ана Ололовска

ПСЖ нема да го пушти Паредес да замине во друг клуб

Ана Ололовска

Leave a Comment

20 − thirteen =