ВИДЕО: Елмас со гол придонесе Наполи да се пласира во полуфиналето на Купот на Италија

Од:

Македонскиот репрезентативец Елиф Елмас го постигна четвртиот гол за Наполи синоќа во триумфот над Специја во четвртфиналето на „Копа Италија“.

Елмас кој одигра 70 минути за победничкиот тим, во листата на стрелците се запиша 40. минута.

Во полуфиналето Наполи ќе игра со Аталанта.

Другата полуфинална двојка е Интер – Јувентус.

Би можело да ве интересира

Кулибали може да го напушти Наполи доколку тимот не се пласира во ЛШ

Ана Ололовска

Јувентус потроши над 20 милиони евра на агенциски такси во 2020 година

Ана Ололовска

Интер го претстави новиот амблем

Ана Ололовска

Милан му нуди на Донарума договор со плата од осум милиони евра

Ана Ололовска

Иско може да ја продолжи кариерата во Интер

Ана Ололовска

Ибрахимовиќ постави нов рекорд во Серија А

Ана Ололовска