ВИДЕО: Баерн победи аматерски тим со 23:0!

Од:

Екипата на Баерн Минхен ја заврши својата предсезонска подготовка со победа од 23-0.

„Жртвата“ на германскиот хегемон беше аматерскиот тим Ротах-Егер, на кој Баварците просечно им даваа гол на секои 4 минути.

За прв пат со екипата играше францускиот репрезентативец Лука Ернандез.

Имаше голем број на играчи кои постигнаа по три гола – Роберт Левандовски, Томас Милер и Леон Горецка. Корент Толисо пак реализираше 4.

Баварците го започнуваат своето учество во Купот на Германија од понеделник. Првиот натпревар е против четвртолигашот Енерџи Котбус како гостин.

Би можело да ве интересира

Бундеслига: Ајнтрахт му пресуди на лидерот Лајпциг

Ана Ололовска

Казна за навивачка нередовност: Борусија Дортмунд откажа 500 сезонски билети

Ана Ололовска

Одриозола нов член на Баерн

Ана Ололовска

Фудбалерите од Бундеслигата решија: Меси е број 1 во светот, Роналдо не е во топ 3

Ана Ололовска

Холанд откри зошто го откачил Јунајтед

Ана Ололовска

Левандовски дава голови 19 дена по операцијата

Ана Ололовска