Кимих најдобар фудбалер на Германија во 2021 година

Од:

Играчот од средниот ред на Баерн Минхен, Џошуа Кимих е најдобар фудбалер во репрезентацијата на Германија за 2021 година во изборот на навивачите.

dobivaj vesti na viber

Дваесет и шестгодишниот играч од средниот ред доби 33,8 % од гласовите. На второто место е играчот од средниот ред на Челзи, Каи Хаверц (22,7%), додека трет е крилото на Баерн, Лерој Сане (13,6%).

За потсетување, на минатогодишното Евро, Германија беше елиминирана од Англија во осминафиналната фаза.

Би можело да ве интересира

Германците ја „изиграа“ ФИФА и ги носеа боите на виножитото на Светското првенство

Леверкузен ја „здроби“ Борусија сред Дортмунд

Ана Ололовска

Авто-гол го реши дербито Баерн-Лајпциг

Ана Ололовска

Ајнтрахт триумфално мина низ Штутгарт, значајни победи за Келн и Аугсбург

Ана Ололовска

Баерн не започна преговори со Левандовски поради Холанд

Ана Ололовска

16-годишниот Ванер стана најмладиот дебитант на Баерн во Бундеслигата

Ана Ололовска