Ајнтрахт триумфално мина низ Штутгарт, значајни победи за Келн и Аугсбург

Од:

Ајнтрахт победи во Штутгарт во најинтересниот натпревар, одигран попладнево во 21.коло, во Бундеслигата.

Ајтнтрахт два пати водеа, со головите на Ндика и Хустиќ, а Штутгарт два пати се враќаа во мечот преку Антон и Калајџиќ. На крајот пресуди голот на Хустиќ во 77. минута за конечни 3:2.

Мајнц за четири минути ја обезбедија победата против Хофенхајм. Сунг погоди во 79., а Ниакте во 83.минута.

Со ист резултат и со головите на Грегориќ и Хан, Аугсбург забележа победа над Унион Берлин.

Минимална победа, со голот на Модесте, забележа Келн во дуелот со Фрајбург.

Натпреварот Арминија- Борусија Менхенгладбах заврши без победник 1:1.

Денешната програма ќе ја затвори дуелот во Минхен помеѓу Бањрн и Лајпциг.

Би можело да ве интересира

Почина легендарниот германски фудбалер Андреас Бреме

Германците ја „изиграа“ ФИФА и ги носеа боите на виножитото на Светското првенство

Леверкузен ја „здроби“ Борусија сред Дортмунд

Ана Ололовска

Авто-гол го реши дербито Баерн-Лајпциг

Ана Ололовска

Кимих најдобар фудбалер на Германија во 2021 година

Ана Ололовска

Баерн не започна преговори со Левандовски поради Холанд

Ана Ололовска