Баерн не започна преговори со Левандовски поради Холанд

Од:

Баерн ја следи ситуацијата со напаѓачот на Борусија Дортмунд, Ерлинг Холанд, пишува „Sport Bild“. Според германскиот весник, клубот стапил во контакт со агентот на Норвежанецот, Мино Рајола и разговарале за можен трансфер.

dobivaj vesti na viber

Баварците чекаат со потпишување на долгорочен договор со Роберт Левандовски, токму поради Холанд.

Голем број врвни клубови во Европа, исто така, го контактирале Рајола за да разговараат за ситуацијата со норвешкиот репрезентативец.

Фудбалерот постигна 19 гола оваа сезона и имаше пет асистенции на 16 настапи за Борусија. Договорот на напаѓачот со клубот од Дортмунд е до 30 јуни 2024 година.

Порталот „Трансфермаркт“ ја проценува вредност на Холанд на 150 милиони евра.

Би можело да ве интересира

Германците ја „изиграа“ ФИФА и ги носеа боите на виножитото на Светското првенство

Леверкузен ја „здроби“ Борусија сред Дортмунд

Ана Ололовска

Авто-гол го реши дербито Баерн-Лајпциг

Ана Ололовска

Ајнтрахт триумфално мина низ Штутгарт, значајни победи за Келн и Аугсбург

Ана Ололовска

Кимих најдобар фудбалер на Германија во 2021 година

Ана Ололовска

16-годишниот Ванер стана најмладиот дебитант на Баерн во Бундеслигата

Ана Ололовска