Вест Хем стана првиот клуб во Премиер лигата кој избегнал пораз, губејќи 0:3 до 82. минута

Од:

Тимот на Вест Хем направи вистински подвиг вечерва во мечот од 5. коло на шампионатот на Англија, избегнувајќи пораз од Тотенхем кој до 82. минута водеше со 3:0.

„Чеканите“ примија три гола во првите 16 минути, но во последните 12 минути постигнаа исто така три погодоци и го доведоа мечот до реми.

За прв пат екипа во Премиер лигата успеа да избегне пораз, губејќи со 3:0 до 82. Минута.

По овој натпревар, Вест Хем со седум бода е на 8. место, Тотенхем има осум бода и се наоѓа на 6. позиција.

Би можело да ве интересира

Гигс: Мислам дека Манчестер јунајтед за шампионскиот трофеј ќе почека 10-20 години

Ана Ололовска

Ориги на зима може да го напушти Ливерпул

Ана Ололовска

Рашфорд го повтори достигнувањето на Солскјер

Ана Ололовска

Силва: Би било убаво Манчестер сити да го купи Мбапе

Ана Ололовска

Кејн: Овој Тотенхем е способен да постигне нешто посебно

Ана Ололовска

Мурињо по дуелот со Барнли: 6:1 или 1:0 најважно е освоени се трите бода

Ана Ололовска