Утрешното деби на Меси на „Паркот на принцовите“ неизвесно

Од:

Дебито на фудбалерот на ПСЖ, Лионел Меси, на домашен терен на „Паркот на принцовите“ на натпреварот од француското првенство против Клермон е неизвесно, бидејќи еден од најдобрите играчи на сите времиња сè уште е со репрезентацијата на Аргентина.

Навивачите на ПСЖ се надеваат дека в сабота во тимот ќе можат заедно да ги поздрават Меси, Нејмар и Килијан Мбапе, но, засега, тоа е под знак прашање.

Меси и Нејмар и натаму се со репрезентациите на Аргентина и Бразил за натпреварите од јужноамериканските мундијалски квалификации и наскоро би требало да се вратат во Париз.

Јужноамериканското дерби меѓу Аргентина и Бразил минатата недела беше одложено поради кршење на ковид протоколите од страна на четворица аргентински репрезентативци.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Светскиот првак ја освои Лигата на нации: Франција преку Шпанија до титулата

Мбапе: Ако си заминев од ПСЖ ова лето, ќе одев во Реал

Ана Ололовска

Донарума нема да го напушти ПСЖ во зимскиот трансфер рок

А1он

Меси се врати на тимските тренинзи

Ана Ололовска

Покетино: ПСЖ покажа карактер на натпреварот против Мец

Ана Ололовска

Меси ќе го пропушти натпреварот против Мец

Ана Ололовска